Klubmøder og aktiviteter 2019

Afbud til klubmøder meddeles til klubmester inden fredag kl 10
- med mindre andet er meddelt i månedsbrevet
- afbud til klubmester tclausen@email.dk

Plan for årsprogram sendes på mail til Lisbeth Jensen.

Mandag den 14. januar
SNLA orientering v/Kirsten Thorpe
3. min. v/Connie Bang
Spørgsmål og indsamling af donationsskemaer
Gruppearbejde i de udtrukne grupper
Bogense Hotel
Ingen gæster
Afbud senest fredag den 11. januar, kl 10
til tclausen@email.dk 

Mandag den 4. februar
Arrangeres af gruppe 1
Emne: Kvinder og økonomi
Bogense Hotel.
(Aase Jeppesen, Bente Lærche, Birgit Folden, Connie Bang, Jeanie Bruun og Karen Nielsen

Mandag den 11. marts 
Generalforsamling
Bogense Hotel
Ingen gæster.

Mandag den 8. april
Arbejdsmøde
HCA Boxen.

Den 12., 13. og 14. april
Eventyrlig Kunst
HCA Boxen.

Mandag den 15. april 
Oprydning
HCA Boxen.

Lørdag den 27. april
L&R-møde
Middelfart. 

Mandag den 13. maj
Arrangeres af gruppe 2
Emne: Kvínder og menneskerettigheder
Bogense Hotel
(Lillian Hansen, Line Loklint, Anette Kvist, Lisbeth Lifland Jensen og Hanne Tindhof). 

Tirsdag den 28. maj
Fynsmøde
Kerteminde.

Mandag den 17. juni
Arrangeres af bestyrelsen
Sommermøde
Udemøde.

Den 3. og 4 august
Rosenfestival
Bogense.

Mandag den 12. august
Arrangeres af gruppe 3
Emne: Kvinder og  sundhed
Bogense Hotel
IInge-Marie Hansen, Ulla Madsen, Lotte Skovbjerg, Bente Dahl, Lise Jørgensen og Anette Andersen).

Mandag den 9. september
Bestyrelsesskift
Bogense Hotel
Ingen gæster.

Den 29. september
Regionalmøde
Bogense-Nordfyn.

Mandag den 14. oktober
Arrangeres af gruppe 4
Emne: Kvider og milljø
Udemøde
(Elin Andersen, Hanne Kaalund, Else Friis Andersen, Karin Hansen, Susanne Møller og Gitte Nicolaisen). 

Mandag den 11. november
Arrangeres af gruppe 5
Emne: Kvinder og uddannelse.
Bogense Hotel
(Lene Gitte Pedersen, Connie Lykke, Anne Marie Olsen, Inge-Marie Øxenberg, Ida Tokehøj og Lis Pedersen).  

Den 16. og 17. november
Julemarked
HCA Boxen.

Den 9. december
Arrangeres af bestyrelsen
Julemøde
Udemøde.